Računalniški sistemi in omrežja

Projektiramo, postavljamo in vzdržujemo računalniške sisteme in omrežja. Dobro zasnovana, varovana in zaščitena računalniška infrastruktura je v današnjem času zelo pomembna.

Imate težave z omrežjem

Projektiranje in postavitev računalniškega sistema

Zanesljivi računalniški sistemi in omrežja so temelj vsakega sodobnega podjetja. Celovita rešitev računalniškega sistema zahteva natančno načrtovanje za vsak primer posebej in omogoča nemoten delovanje vašega posovanja.

Z natančno analizo vaših potreb in obstoječe infrastrukture ustvarimo prilagojen načrt, ki zagotavlja optimalno delovanje, varnost in zanesljivost. S pravilnim načrtovanjem preprečimo ozka grla, zmanjšamo tveganja in zagotovimo nemoteno delovanje omrežja. Analiza in načrtovanje sta prvi korak k vzpostavitvi močne digitalne infrastrukture, ki podpira vaše poslovne cilje.

Želim vašo pomoč Več o projektiranju IT sistemov
Strežniki in računalniška omrežja

Postavitve strežnikov

Fizični strežniki

Strežniki so nepogrešljiv del IT-infrastrukture podjetij, ki potrebujejo robustno in varno okolje za shranjevanje podatkov, poganjanje aplikacij in zagotavljanje zanesljive povezave med zaposlenimi. Fizični strežniki so prava izbira, že želite popoln nadzor nad svojimi sistemi in imate jasne varnostne ter zmogljivostne zahteve.

Virtualni strežniki

Virtualni strežniki so sodobna tehnologija, ki omogoča ustvarjanje več logičnih strežnikov na eni fizični napravi. Uporabljajo se za raznolike aplikacije, od gostovanja spletnih strani do poganjanja aplikacij in shranjevanja podatkov. Virtualizacija zagotavlja večjo prilagodljivost, varnost in optimizacijo stroškov.

Oblačni “cloud” strežniki

Z rešitvami v oblakih ne potrebujete visokih investicij v lastno strojno opremo in podatkovno sobo. Stroški storitev v oblaku so preverjeno nižji in se spreminjajo skladno s potrebami vašega podjetja. Strežniki v oblaku so varnejši in neprekinjeno delujejo tudi ob odpovedi strojne opreme.

Zaščita IT sistemov in omrežji

Varovanje in zaščita IT sistemov in omrežij je ključno za zagotovitev varnosti podatkov, zaščito pred zlonamernimi napadi ter zagotavljanje nemotenega delovanja poslovnih procesov. S povečanjem števila napadov in kibernetskih groženj postaja obvladovanje varnosti v omrežju nujno za vsako podjetje.

Varovanje IT sistemov in omrežij ni le tehnični izziv, temveč tudi strateški vidik, ki vpliva na celotno poslovanje podjetja. Brez ustreznih zaščitnih ukrepov so podjetja izpostavljena številnim tveganjem, kot so kraje podatkov, motnje v poslovanju, izguba zaupanja strank in visoki stroški obnovitve po napadu.

Z ustrezno zaščito omrežja podjetja lahko zagotovijo varno delovanje svojih sistemov, zaščitijo občutljive podatke in ohranijo integriteto svojih storitev ter zagotavljajo stabilno poslovno okolje.

Več o zaščiti Želim si vaš nasvet
Varovanje podatkov in omrežji Pii d.o.o. Kočevje pii.si

Vzdrževanje računalniških sistemov

V današnjem času, so praktično vsi poslovni procesi odvisni od računalniške in programske opreme, zato je nemoteno delovanje računalniškega sistema ključnega pomena. Skrb za celotno infrastrukturo v vašem podjetju je pomembna.

Oddaljena pomoč

Pomoč pri morebitnih vsakodnevnih težavah zaposlenih pri uporabi računalniške opreme in programov.

Optimizacija omrežja

Z optimizacija omrežja izboljšamo delovanje računalniškega omrežja z namenom povečanja hitrosti, stabilnosti, varnosti in učinkovitosti.

Zavarovanje omrežja

Računalnike in ostalo opremo povezano v omrežje zaščitimo pred neželenimi vdori in skrbimo za posodobljeno in delujočo antivirusno zaščito.

Strežniška administracija

Upravljanje in optimizacija delovanja strežnikov v podjetju. Skrb za stalno delovanje in nemoteno delo je izredno pomembna.

Arhiviranje podatkov

Poskrbimo za avtomatizirano shranjevanje izbranih podatkov v vašem sistemu na primerno izbrano računalniško infrastrukuro.

Preventivni pregledi opreme

S preventivnimi pregledi se zagotovijo pogoji za boljše, hitrejše in zaneslivejše delovanje opreme in boljše delovne pogoje.

Arhiviranje podatkov

Z arhiviranje podatkov poskrbimo, da so podatki varno shranjeni v več kopijah na na več  lokacijah ter tako dostopni v primeru izrednih dogodkov. To je ključni vidik za zaščito poslovnih informacij, zagotavljanje skladnosti z zakonodajo ter zmanjšanje tveganja izgube podatkov zaradi okvar, napak v sistemih, fizičnih poškodb ali hekerskih vdorov.

Vedno priporočamo arhiviranje podatkov po sistemu 1+1+1, kar pomeni tri varnostne kopije na različnih mestih:

  • Prva kopija so podatki shranjeni na glavnem strežniku ali v osnovnem sistemu, kjer so aktivno uporabljeni in dostopni. To je glavni vir podatkov za vsakodnevno delo.
  • Druga kopija je običajno shranjena na isti lokaciji a na drugi napravi, kot so zunanje naprave, lokalni strežniki, ali zasebni oblak, da se zagotovi, da so podatki varno shranjeni tudi v primeru napak na glavnem sistemu.
  • Tretja kopija omogoča je shranjena na fizično ali geografsko oddaljenem mestu, kot je oblačni storitveni sistem, ki zagotavlja dodatno zaščito pred večjimi nesrečami (npr. požarom, poplavo) in zagotavlja še en nivo varnosti v primeru izpada.
Več o arhiviranju Potrebujem ponudbo
Arhiviranje podatkov Pii d.o.o. Kočevje

VPN povezave in delo od doma

VPN omogoča varen dostop do omrežja prek interneta, tako da šifrira vse prenosne podatke in zagotavlja zasebnost in zaščito pred vdori. Zelo pomembna tehnologija ko zaposleni delajo od doma ali se povezujejo z omrežjem podjetja iz oddaljenega kraja, VPN zagotavlja zaščito podatkov in omogoča varen prenos občutljivih informacij, kar je ključno za zaščito pred kibernetskimi grožnjami.

Varnost in zasebnost

VPN šifrira promet med uporabnikom  in strežnikom podjetja, kar preprečuje prestrezanje podatkov. Zelo pomembno, če zaposleni uporabljajo javne povezave, kjer so podatki izpostavljeni večjemu tveganju.

Dostop do podatkov v podjetju

Z VPN-jem lahko zaposleni varno dostopajo do računalniškega omrežja podjetja ter tako do vseh notranjih aplikacij, datotek in sistemov, kot da so fizično prisotni v pisarni, kar omogoča nemoten in učinkovit proces dela.

Zmanjšanje tveganja

VPN preprečuje nepooblaščen dostop do omrežja podjetja in ščiti pred napadi, kot so Man-in-the-Middle napadi ali napadi na javnih omrežjih, kar je ključnega pomena za zaščito občutljivih podatkov.